Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
TurieHľadať
 
 

Oficialne webove sidlo obce Turie

Plán kontrolnej činnosti hlavnej kontrolórky obce Turie na 2. polrok 2019 - NÁVRHVytlačiť
 


 
 

Aktuality - všeobecné oznamy

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Zverejnené 18.6.2019 -ig-Počet videní: 4


 

Zisťovanie EHIS prostredníctvom Štatistického úradu SR

Zverejnené 13.6.2019 -ig-Počet videní: 32


 

PORÚBKA V POHYBE

porúbka v pohybe.jpg


Obec Porúbka Vás srdečne pozýva na akciu: 
" PORÚBKA V POHYBE",  ktoré sa bude kon ...viac...

Zverejnené 6.6.2019 -mš-Počet videní: 65


 

..aký bol Deň detí v Turí..

20190601_124131.jpg


Deti sú pre nás šťastím a prinášajú do našich sŕdc a životov radosť.
V sobotu 1.6.201 ...viac...

Zverejnené 5.6.2019 -mš-Počet videní: 101


 

Zverejňovanie fotografíí, audiovizuálnych a vizuálnych záznamov z priebehu spoločenských , športových alebo kultúrnych udalostí obce Turie

Obec Turie informuje, že
v zmysle §13 ods. 1 Zák. č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov ...viac...

Zverejnené 27.5.2019 -mš-
Aktualizované: 31.5.2019 -mš-Počet videní: 5993


 

Verejné vyhlášky

Oznámenie o začatí spojeného územného a stavebného konania - Obec Turie, Stavebný úrad

Oznámenie o začatí spojeného územného a stavebného konania vydané: Obec Turie, Stavebný úrad, Novost ...viac...

Zverejnené 13.6.2019 -ig-Počet videní: 46


 

Oznámenie o začatí obstarávania Územného plánu obce Turie

ku_turie-1.jpg

Obec Turie, ako príslušný orgán územného plánovania v súlade s ustanovením § 19b, ods. 1, písm. ...viac...

Zverejnené 24.5.2019 -ig-
Aktualizované: 17.6.2019 -ig-Počet videní: 274


 

 

Zverejňovanie fotografíí, audiovizuálnych a vizuálnych záznamov z priebehu spoločenských , športových alebo kultúrnych udalostí obce TurieVytlačiť
 

Obec Turie informuje, že

v zmysle §13 ods. 1 Zák. č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, budú zhotovené a zhromaždené  fotografie, audiovizuálne a vizuálne záznamy z priebehu spoločenských,  športových alebo kultúrnych udalostí obce Turie zverejnené na svojom webovom sídle www.obecturie.sk., a ktoré budú použité na spravodajské a propagačné účely o aktivitách obce.  Účasťou na týchto podujatiach udeľuje fyzicka osoba súhlas s vyhotovovaním fotografií a iného audiovizuálneho materiálu a s jeho zverejnením na webovom sídle obce, výlučne za účelom prezentácie, alebo poskytnutia informácií o podujatiach, v súlade s §12 ods. 3 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Prípadne námietky k zverejneniu treba uplatniť na obecnom úrade v Turí. Ďakujeme za porozumenie .

 


 

Počet videní: 5993


 

Prezidentské voľby - Výsledky volieb prezidenta II. kolo

prezid.jpg

Zverejnené 1.4.2019 -mš-Počet videní: 747


 

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu

EU.png

Zverejnené 27.5.2019 -ig-Počet videní: 107


 

Prezidentské voľby - Výsledky volieb prezidenta I. kolo

Zverejnené 16.3.2019 -mš-
Aktualizované: 18.3.2019 -mš-Počet videní: 812


 

THE RUN SLOVAKIA 2019Vytlačiť
 

 Page1.jpg  

Aj tento rok bude naša obec súčasťou najdlhšieho štafetového behu na Slovensku

z Košíc do Bratislavy

THE RUN SLOVAKIA 2019

 

 V našej obci bude umiestnená štafetová odovzdávka, na ktorej bude končiť etapa č. 29 a začínať etapa č. 30 v čase:

15. 06. 2019 od 15:43 do 19:48 hod 

Pozývame Vás povzbudiť športovcov

Prebehnite na vlastných nohách celé Slovensko na behu THE RUN SLOVAKIA 2019

 

Tlačová správa
Bratislava, 25.3.2019

 

THE RUN SLOVAKIA je prvý interaktívny štafetový beh naprieč celým Slovenskom, ktorého cieľom je prepájať našu rodnú zem od východu až po západ. Beh bude tento rok prebiehať v termíne 14.-16. júna 2019. THE RUN SLOVAKIA sa vyznačuje viacerými charakteristickými prvkami - dĺžka trate viac ako 500 km tento beh predurčuje na najdlhší, ale hlavne najkrajší v rámci Slovenska. Trať vedie cez desiatky našich významných prírodných, historických a kultúrnych pamiatok, takže bežci môžu na trase objavovať slovenské zákutia a krásy. No a nakoniec to najlepšie - je to beh, na ktorý žiaden jeho účastník len tak ľahko nezabudne.

 

Pozrite si aftermovie z THE RUN SLOVAKIA 2018

https://www.youtube.com/watch?v=mmG7_kbJwIE&t=4s

 

Najdlhší slovenský štafetový beh THE RUN SLOVAKIA 2019 je určený pre skúsenejších rekreačných bežcov, ktorí sa k behu môžu pripojiť aj so svojím tímom registráciou na webovej stránke www.therun.sk. Registrovať sa dá do 26.5.2019. Ak by vás odrádzalo, že nemáte s kým bežať, lebo máte v tíme zatiaľ málo členov, THE RUN SLOVAKIA fandí bežeckým komunitám a prostredníctvom webovej stránky dokonca ponúka možnosť nájsť si chýbajúceho člena do tímu.

 

Ako vznikla myšlienka založiť THE RUN SLOVAKIA, hovorí Dušan Tarčák, organizátor preteku: “Myšlienka vznikla v prvom rade z lásky k behu a k Slovensku. Popri každodenných pracovných povinnostiach som jedného dňa dostal chuť zabehnúť si naprieč celým Slovenskom. Slovo dalo slovo a dal som dokopy dvanástich priateľov, ktorí sa stotožnili s týmto nápadom a v apríli roku 2016 sme sa spoločne rozbehli z Košíc do Bratislavy. Bol to krásny zážitok, veľmi nás to chytilo a tak sme sa rozhodli, prečo neskúsiť usporiadať oficiálny štafetový beh naprieč našou malebnou krajinou aj pre ďalších nadšencov behu. Dnes pripravujeme už tretí ročník a tešíme sa každým rokom narastajúcemu záujmu.”

 

Dušan ďalej opisuje, v čom spočíva výnimočnosť tohto behu: “THE RUN SLOVAKIA je moja srdcovka. A myslím, že nielen moja, ale aj ostatných skalných členov organizačného tímu, ktorí dobrovoľnícky aktívne pomáhajú pri príprave tohto organizačne náročného podujatia. Beh je výnimočný ľuďmi, ktorí ho organizujú, ľuďmi, ktorí ho bežia a samozrejme našim krásnym Slovenskom.” Trúfol by si odbehnúť niektorú z trás aj samotný Dušan Tarčák? “Veľmi rád by som si THE RUN SLOVAKIA 2019 odbehol, avšak jeho organizáciami to časovo nedovoľuje. Povedal som si, že keď budeme organizovať desiaty ročník, tak ho určite odbehnem.”

 

Pretek sa beží sa v troch úsekoch: FULL, EAST a WEST.

 

Úsek FULL - 534 km

Košice - Bratislava

 

Úsek EAST - 291 km

Košice - Teplička nad Váhom

 

Úsek WEST - 243 km

Teplička nad Váhom - Bratislava

Je možné súťažiť v dvoch kategóriách - prvou je THE RUN Freestyle, pri ktorom sa tím skladá zo 7-16 ľudí a nie je určené poradie bežcov v tíme, ani to, koľko etáp má ktorý člen zabehnúť. Druhou kategóriou je THE RUN Marathon, keď sa tím skladá z 12 členov, ktorí majú vopred určené poradie a na jednotlivých etapách sa pravidelne striedajú. Pri spôsobe THE RUN Marathon je tu garancia, že každý člen tímu si vo výsledku zabehne svoj vlastný maratón.

 

Bežci majú jedinečnú šancu obehnúť si Slovensko, počas behu môžu obdivovať krásne historické pamiatky ako Spišský hrad, Oravský hrad či Trenčiansky hrad, vychutnávať si krásy prírody pri behu cez Vysoké Tatry, Kvačiansku dolinu alebo  Rajeckú dolinu. Pri behu sa môžu pokochať aj pohľadom na kúzelné scenérie slovenských viníc v okolí Modry či Pezinka… A to vôbec nie je všetko, na trati toho bude ešte oveľa viac. Čo sa týka zmien oproti minulému ročníku, okrem iného termínu behu dôjde aj k zmene umiestnenia štartu v rámci Hlavnej ulice v Košiciach. Z Dolnej Brány sa štart presunie o pár stovák metrov k Morovému stĺpu – Immaculata.

 

THE RUN SLOVAKIA je o spoznávaní krás Slovenska na vlastných nohách, o skvelom športovom zážitku, ale aj o možnosti prekonať samého seba a štafetovo odbehnúť maratón.


Autor textu: Mirka Brindová / House of Ukulele


V prípade otázok alebo záujmu o rozhovor nás neváhajte kontaktovať:
 

🍍 Mirka Brindová

PR Manager

Tel.: +421 948 367 140

E-mail: mirka@ukulele.agency


 
 
Turie Aktuálne počasie

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

slovensko.sk

MAS Rajecká dolina

webygroup
ÚvodÚvodná stránka