Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
TurieHľadať
 
 

Urbárska obec pozemkové spoločenstvo Turie

Vznik urbáru v Turí sa podľa dostupných písomností Štátneho oblastného archívu Trenčín datuje od 27.mája 1879, keď boli panstvom Lietava tzv. „priateľským pokonaním“ vydelené pre bývalých urbárnikov lesné a pasienkové pozemky. Bývalý urbár svoju činnosť vykonával až do r. 1958, keď bol rozhodnutím Rady ONV Žilina zo dňa 17.7.1958 zrušený. Spoločné lesné pozemky  o výmere 192,53 ha boli odovzdané do užívania Štátnym lesom, lesnému závodu Žilina a pasienky o výmere cca 86 ha Jednotnému roľníckemu družstvu Turie do vlastníctva. Na základe uzatvorenej zmluvy zo dňa 20.3.1992 so Severoslovenskými lesmi š.p. Žilina, OZ Žilina boli lesné pozemky vrátené Lesnému urbáru Turie. Rozhodnutím Valného zhromaždenia uskutočneného v roku 2006 a to  prijatím vyhlásenia o združení sa do spoločenstva s právnou subjektivitou, Urbárska obec – pozemkové spoločenstvo vzniklo dňom zápisu do registra pozemkových spoločenstiev. V súčasnosti je výmera spravovaná UO PS Turie 214 ha. 

Kontaktné údaje :

Emailový kontakt : urbar.turie@gmail.com

Poštová adresa : Urbárska obec pozemkové spoločenstvo Turie, Turie 1/1, 013 12 Turie

Sídlo : budova Obecného úradu Turie

Stránkové dni : Štvrtok 15:00 - 17:00  (v období od 1.12. do 31.3. každý druhý štvrtok)

Predstavenstvo

 


 

Oznamy

O z n á m e n i e

----------------------------

           Výbor urbárskej obce Pozemkového spoločenstva  oznamuje občanom , že v dňoch  od  10.7.2019 až  do odvolania sa bude prevádzať v Kováčikovej dolinke v poraste 308 -  miestny názov Tatry, ťažba a zbližovanie dreva. Práce budú prebiehať ponad turistický chodník , ktorým je vedená trasa na Čipčie. V pracovných dňoch a v sobotu v čase od 06,30 do 19,00 je tento priestor uzavretý a označený výstražnými tabuľami. Pri prácach je ohrozená celá Kováčiková dolinka. Preto žiadame všetkých občanov, ktorí pôjdu na výstup  na Čipčie , aby túto trasu nepoužívali z bezpečnostných  dôvodov  až do odvolania.

 

V T u r í   dňa 9.7.2019                                             Výbor UO PS Turie


 
Turie Aktuálne počasie

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka